Rock Phish - potężny gang phisherów?

Firma VeriSign uważa, że za połowę wszystkich ataków phishingowych na świecie odpowiada... jedna grupa cyberprzestępców. Zdaniem Kena Dunhama, dyrektora zespołu iDefense Rapid Response Team, gang o nazwie "Rock Phish" "jest prawdopodobnie odpowiedzialny za 50% lub więcej ataków phishingowych".

Dunham uważa, że "Rock Phish" pochodzi z Rumunii lub któregoś z pobliskich krajów. "Grupa działa od 2004 roku. Jej dziełem jest unowocześnienie spamu i sposobu przeprowadzania ataków phishingowych. To oni wymyslili np. spam obrazkowy".
Cyberprzestępcy opracowuja również techniki, które pomagają im uniknąć filtrów antyphishingowych. Dunham informuje, że "Rock Phish" "rozwinęła zaawansowaną technologię, dzięki której zarabia na przestępczym wykorzystywaniu spamu i phishingu". Gang nie atakuje witryn takich jak eBay czy PayPal. Skupia się na europejskich i amerykańskich bankach oraz instytucjach finansowych.
"Roczne straty spowodowane działalnością Rock Phish idą w miliony. Dotychczas grupa zaatakowała 44 różne firmy w co najmniej 9 krajach" – twierdzi Dunham.

Źródło: arcabit.pl