Symantec Mobile AntiVirus 4.0

Symantec udostępnił uaktualnioną wersję oprogramowania Mobile AntiVirus, służącego do ochrony urządzeń mobilnych wykorzystujących Windows Mobile 5.0 i wcześniejszą wersję Windows Mobile 2003.

Wersja dla przedsiębiorstw Mobile AntiVirus for Windows Mobile 5.0, która korzysta z Symantec LiveUpdate za pośrednictwem sieci komórkowych, zawiera konsolę zarządzania zapewniającą możliwość uzyskiwania raportów o aktywności urządzenia i zaplanowania skanowania oraz uaktualniania sygnatur. Mobile AntiVirus 4.0 jest jednak konsolą zarządzania niezależną od używanej z desktopowymi produktami antywirusowymi Symantec. Problem ten firma ma nadzieję rozwiązać w kolejnym wydaniu.

W porównaniu z antywirusem desktopowym, który zawiera m.in. mechanizmy antyspyware, oprogramowanie Mobile AntiVirus 4.0 ma też bardzo ograniczoną funkcjonalność. W roku przyszłym firma zamierza dołączyć do tego oprogramowania nowe możliwości, takie m.in. jak funkcje zapory ogniowej.

Edycja dla przedsiębiorstw Mobile AntiVirus 4.0 kosztuje ok. 48 USD za stanowisko, natomiast wersja konsumencka, która ma pojawić się na początku grudnia br., ok. 30 USD.

Źródło: NetWorld