Nokia: urządzenie ochronne z oprogramowaniem Sourcefire

Nokia wprowadza na rynek urządzenie przeznaczone do ochrony sieci przedsiębiorstw przed zagrożeniami związanymi z dostępem z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy laptopy.

Urządzenie łączy w sobie istniejąca platformę ochronną Nokii z oprogramowaniem wykrywania wtargnięć Sourcefire, opartym na rozwiązaniu open source Snort.

Produkt stosuje trzy metody blokowania zagrożeń. Sourcefire Intrusion Sensor for Nokia wykorzystuje motor wykrywający Snort do inspekcji ruchu wchodzącego, generowania alarmów i blokowania ruchu. Oprogramowanie sprawdza pakiety używając sygnatur oraz metod wykrywania anomalii ruchu i protokółów.

Urządzenie wykorzystuje także Sourcefire Real-Time Network Awareness for Nokia do monitorowania sieci. Informacje zebrane przez oprogramowanie monitorujące mogą być używane do powstrzymywania ataków.

Trzeci komponent, Sourcefire Defense Center for Nokia, pozwala administratorowi na identyfikowanie długookresowych trendów i zapewnia centralne miejsce zarządzania regułami polityki bezpieczeństwa dla sensorów, korelowania zdarzeń bezpieczeństwa i konfigurowania alarmów.

Oprogramowanie Nokia Intrusion Prevention z Sourcefire kosztuje od 14 995 USD i jest dostępne jako element platformy Nokia IP390.

Inne produkty ochronne firmy Nokia to zapory ogniowe, IPSec VPN oraz SSL VPN. Na początku tego roku firma zapowiedziała integrację oprogramowania Sourcefire w urządzeniach ochronnych do końca br.

Źródło: NetWorld