Wspólna oferta D-Linka i F-Secure

D-Link, producent urządzeń do budowy sieci komputerowych, przygotował wspólną ofertę wraz z dostawcą rozwiązań z zakresu ochrony danych F-Secure. W ramach promocji, do popularnego rutera bezprzewodowego DI-524 dołączane jest bezpłatnie oprogramowanie F-Secure Internet Security. To już kolejna odsłona rozpoczętej miesiąc temu przez D-Linka "promocji bezpieczeństwa".

D-Link DI-524 to bezprzewodowy ruter zgodny ze standardem 802.11g zawierający 4-portowy przełącznik Fast Ethernet. Zapewnia urządzeniom wyposażonym w interfejs Wi-Fi szybki bezprzewodowy dostęp do sieci. Wbudowany przełącznik pozwala też na podłączenie do sieci komputerów za pośrednictwem kabla. DI-524 jest przeznaczony dla użytkowników szerokopasmowych łączy takich jak sygnał operatora telewizji kablowej, czy sieć osiedlowa. Urządzenie idealnie nadaje się do podzielenia łącza internetowego.

Ruter umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 54 Mb/s. Urządzenie posiada zaawansowane funkcje filtrowania i kontroli rodzicielskiej. Umożliwia blokowanie domen, blokowanie IP, filtrowanie MAC, oraz firewall SPI z możliwością przepuszczania tuneli VPN.

W czasie promocji do rutera dołączany jest pakiet F-Secure Internet Security. Rozwiązanie chroni przed wirusami, robakami, trojanami, spamem i niechcianymi reklamami. Wyposażone jest w technologię F-Secure DeepGuard, która rozpoznaje podejrzanie zachowujące się kody, zapewniając natychmiastową ochronę przed nieznanymi typami złośliwego oprogramowania. F-Secure Internet Security zabezpiecza również przed phishingiem oraz programami szpiegującymi. Roczna licencja obejmuje automatyczną aktualizację bazy sygnatur wirusów, a od pierwszego kwartału 2007, także wsparcie dla platformy Microsoft Vista.

"Dzięki F-Secure Internet Security użytkownicy mogą korzystać z sieci bez obawy o swoje dane" - zapewnia Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure w Polsce.

To już kolejna oferta D-Linka przygotowana wspólnie z producentem oprogramowania antywirusowego w ramach "promocji bezpieczeństwa". Od miesiąca w sklepach dostępny jest ruter bezprzewodowy pod usługę ADSL - DSL-G624T wraz z oprogramowaniem McAfee Internet Security Suite 2006.

Sugerowana cena detaliczna zestawu to 180 zł netto

Źródło: IT Partner