Sophos

Wirusy zagrażają Viście

Brytyjska firma Sophos przeprowadziła testy, z których wynika, że trzy z dziesięciu najaktywniejszych w tej chwili w Sieci robaków są w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniami systemu Windows Vista.

Zgodnie z raportem przedstawionym przez firmę Sophos, cyberprzestępcy wykorzystali niemiecką Wikipedię do rozpowszechniania fałszywej informacji o kolejnej odmianie Blastera. Znajdujący się w niej artykuł o wirusie zawierał odsyłacz prowadzący do rzekomej łatki na dziurę - a w rzeczywistości prowadził do złośliwego oprogramowania.

Firma Sophos wyposażyła swoje oprogramowanie antywirusowe w mechanizm pozwalający administratorom blokować instalacje programów współdzielenia plików, VoIP oraz komunikatorów.

Sophos Anti-Rootkit

Bezpłatne narzędzie do usuwania rootkitów udostepniła Firma Sophos. Rootkity to programy służące do uzyskania uprawnień administratora na atakowanym komputerze, używane przez hakerów. Zazwyczaj ukrywają one przez programami antywirusowymi inne złośliwe oprogramowanie takie jak np. trojany, keylogery.

Subskrybuj zawartość