Testy

Test MKS_VIR 2007

Instalacja programu nie powinna przysporzyć nikomu kłopotów. Jest taka, jak trzeba - kilka razy potwierdzasz komunikaty pojawiające się w oknie i ponownie uruchamiasz komputer. Autorzy oszczędzili użytkownikowi kreatora konfiguracji, dzięki czemu program od razu jest gotowy do pracy. Po ponownym uruchomieniu komputera musisz jednak być przygotowany na pojawiające się komunikaty o próbie nawiązania połączenia przez poszczególne aplikacje zainstalowane w systemie - przeglądarkę stron internetowych, komunikator, program pocztowy i inne. Na szczęście jest opcja zapamiętania wyboru dokonanego przez użytkownika, więc szybko możesz zapomnieć o istnieniu zapory sieciowej.

Wirusy zagrażają Viście

Brytyjska firma Sophos przeprowadziła testy, z których wynika, że trzy z dziesięciu najaktywniejszych w tej chwili w Sieci robaków są w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniami systemu Windows Vista.

Świadomość konieczności posiadania osobistego firewalla pojawia się u coraz większej ilości użytkowników. Niestety najczęściej problem upraszczany jest do posiadania lub nie firewalla, bez spoglądania na jego rzeczywistą skuteczność.

Subskrybuj zawartość