Trojan w pirackiej Viście

Twórcy złośliwego oprogramowania rozpowszechniają swoje "produkty" w przeróżny sposób. Ich ofiarami mogą na przykład paść użytkownicy posiadający nielegalne kopie systemu Windows Vista i szukający metod ich aktywacji. Okazało się właśnie, że jeden z dostępnych w sieci "cracków", mających jakoby skutecznie aktywować piracki system, jest w rzeczywistości niebezpiecznym koniem trojańskim.

Od kilku dni krąży w sieci program Windows Vista All Versions Activation 21.11.06 pozwalający rzekomo aktywować Vistę - w rzeczywistości zawierające on trojana o nazwie PSW.Win32.LdPinch.aze, który posłużyć może zdalnemu napastnikowi m.in. do przechwytywania poufnych informacji, instalowania innych niebezpiecznych programów czy modyfikowania plików systemowych (więcej informacji znaleźć można w serwisie Viruslist.com oraz na stronie programu CounterSpy).

Większość producentów oprogramowania antywirusowego udostępniło ju nowe definicje wirusów, umożliwiające ich aplikacjom wykrywanie i usuwanie niebezpiecznego trojana.

Źródło: PC World Komputer