IIS Proventa Mail Security

Internet Security Systems (ISS) zaprezentował nową platformę Proventia Network Mail Security System. To pierwsze urządzenie ISS, które jest dedykowane wyłącznie do ochrony infrastruktury poczty elektronicznej.

Proventia Network Mail łączy wykrywanie włamań (IPS), blokowanie wirusów komputerowych, ochronę przed spamem i technologie filtrowania URL. Urządzenie sprawdza zawartość każdego przychodzącego e-maila i zatrzymuje szkodliwe kody, które mogą przedostać się do sieci za pośrednictwem protokołu SMTP, w tym: ataki typu phishing, wirusy komputerowe czy robaki internetowe.

Proventia Network Mail korzysta z technologii Virus Prevention System (VPS). Wykorzystuje ona metodę analizy behawioralnej i jest wyspecjalizowana w identyfikowaniu zarówno znanych, jak i nierozpoznanych jeszcze zagrożeń. Pozwala ona na wykrycie ataku według jego zachowania, a nie tylko zawartości (sygnatur). System korzysta ze wsparcia organizacji badawczej ISS X-Force, specjalizującej się w wykrywaniu zagrożeń internetowych.,Nowe rozwiązanie ISS wykorzystuje również technologię tzw. wirtualnych łatek (ang. Virtual Patch). ISS dostarcza z wyprzedzeniem wirtualne łatki - poprawki w oprogramowaniu chronionych stacji roboczych, serwerów i aplikacji, zanim jeszcze słabe punkty zostaną publicznie wskazane przez producenta oprogramowania.

Proventia Network Mail została zaprojektowana do zabezpieczenia punktów końcowych sieci, serwerów i bramek internetowych. Urządzenie adresowane jest do firm i dostawców usług internetowych. Może być skonfigurowane do obsługi od 2,500 użytkowników wzwyż.

Więcej informacj na stronie Internet Security Systems (ISS)