Microsoft udostępnia wersję beta swojego antywirusa

Microsoft udostępnia wersję beta oprogramowania Forefront Client Security, potwierdzając tym samym zamiar konkurowania na rynku rozwiązań bezpieczeństwa z McAfee i Symantec.

Wersja testowa oprogramowania antywirusowego Microsoftu została udostępniona ograniczonej liczbie wybranych użytkowników przed miesiącem, a od połowy listopada jest udostępniania wszystkim chętnym. W wersji finalnej oprogramowanie ma pojawić się pod koniec czerwca 2007 r., czyli sześć miesięcy później niż zakładały to pierwotne plany.

Oprogramowanie Client Security projektowane jest od kilku lat. Łączy ono produkty uzyskane przez Microsoft w wyniku przejęcia w czerwcu 2003 r. firmy GeCAD, dostawcy oprogramowania antywirusowego, i w grudniu 2004 r. firmy Giant Company Software, projektującej oprogramowanie antyspyware.

Przypuszcza się, że oprogramowanie Microsoftu będzie tańsze niż konkurencyjne produkty McAfee i Symantec.

Oczekuje się też, że w grudniu wyjdą z fazy beta dwa produkty serwerowe Forefront. Forefront Security for Exchange Server, który ma kosztować 12,6 USD za użytkownika rocznie (licencja na 250 użytkowników), i Forefront for SharePoint - 5,58 USD za użytkownika rocznie.

Produkty te, oparte na oprogramowaniu Antigen, które Microsoft uzyskał przejmując firmę Sybari Software w lipcu 2005, mogą być używane do podłączania różnych motorów antywirusowych do produktów serwerowych Microsoftu.

Źródło: NetWorld