Aktualności

Oficjalne stanowisko mBanku

W nawiązaniu do artykułu "Bezpieczeństwo klientów mBanku zagrożone!", opublikowanego 3 stycznia 2007 r., mBank prezentuje swoje oficjalne stanowisko w sprawie.

Microsoft ściga phisherów

Microsoft wniósł  do sądów 129 spraw przeciwko przestępcom, którzy usiłowali wyłudzić od internautów dane dotyczące ich kont bankowych. Sprawy wniesiono do sądów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Działania te podjęte zostały w ramach prowadzonej przez koncern od kilku miesięcy akcji Global Phishing Enforcement.

 

Jak donosi serwis CNet, antywirusowe oprogramowanie Microsoftu - Windows Live OneCare traktowało darmową usługę pocztową Google jako zagrożenie dla bezpieczeństwa. Przedstawiciele giganta z Redmond twierdzą, że problem został już rozwiązany i Gmail nie jest już traktowany jak szkodliwe oprogramowanie.

FBI zatrzymało szesnastoosobowy gang phisherów, którego szefem był włamywacz z Polski.

Nowa generacja oprogramowania ochronnego reprezentuje poszerzoną wizję 'ochrony zdrowia' jednostki PC. Oprócz uaktualnionych mechanizmów ochronnych, nowe oprogramowanie proponowane przez AOL, MCAfee, Microsoft i Symantec ma zapewniać usługi składowania i możliwość strojenia komputera oraz odmienny, subskrypcyjny sposób wnoszenia opłat.

Udostępniona 8. sierpnia łatka do programu Internet Explorer okazała się dziurawa - specjaliści dowiedli, że umożliwia ona przejęcie kontroli nad komputerem poprzez specjalnie spreparowane witryny WWW. Zagrożeni są użytkownicy korzystający z Internet Explorera z Service Packiem 1 i zainstalowaną aktualizacją.

W ciągu zaledwie 3 miesiąca od swojej rynkowej premiery Microsoft OneCare stał się w USA drugim najlepiej sprzedającym się produktem dostarczającym ochronę antywirusową. Do sukcesu przyczyniła się przede wszystkim cena. Oficjalnie roczna cena subskypcji Microsoft OnceCare Live wynosi 49.95 USD, jednak np Amazon sprzedaje pakiet za 19.99 USD.

Subskrybuj zawartość