Bezpieczeństwo od Microsoftu - drzwi do nowego wspaniałego świata?

Kaspersky Lab, producent rozwiązań antywirusowych i służących do ochrony danych, opublikował artykuł, w którym Natalya Kaspersky, dyrektor generalny firmy, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat bezpieczeństwa najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows Vista.

Niedawno Jim Allchin, wiceprezes Microsoftu kierujący działem Platforms and Services znalazł się w opałach. Dziennikarze błędnie zinterpretowali jego wypowiedź, co mogło wywołać skandal. Według mediów, Vista jest tak bezpieczny, że użytkownicy nie będą już potrzebowali dodatkowej ochrony antywirusowej.

Jak się okazało, była to burza w szklance wody. Jim Allchin przeprosił za nieścisłość i wyjaśnił, że jego słowa zostały przeinaczone. W rzeczywistości, chociaż jego zdaniem Vista jest najbezpieczniejszym systemem operacyjnym, jaki Microsoft zdołał do tej pory opracować, nie zapewni on całkowitej ochrony przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem.

„Czy system Vista jest bezpieczny? Jak bezpieczne jest bezpieczne? Co Microsoft chce osiągnąć wchodząc na rynek bezpieczeństwa? Obecnie są to gorące tematy w mediach. Czołowi przedstawiciele branży antywirusowej mają podzielone zdania na ten temat. Jako Dyrektor Generalny Kaspersky Lab, chciałabym skorzystać z okazji przedstawienia mojej opinii na temat Visty i bezpieczeństwa” – mówi Natalya Kaspersky.

Pełny artykuł znajduje się na stronie Kaspersky Lab pod adresem http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=937

Źródło: SecurityWortal.pl