AntyPhishing

8 milionów koron, czyli blisko 4 miliony złotych zniknęło z internetowych kont klientów banku Nordea w Szwecji. Co dzień policja dostaje co najmniej jedno nowe zgłoszenie w sprawie.

Producenci przeglądarki Opera, podobnie jak twórcy Interne Explorera 7 i Firefoksa 2.0, postanowili zastosować filtr antyphishingowy.
Nowe narzędzie znalazło się w wersji 9.1 Opery. Wykorzystuje ono technologie firm GeoTrust i Phish Tank, które łączą czarne listy znanych stron phshingowych i przeprowadzane w czasie rzeczywistym analizy zawartości właśnie odwiedzanej strony.

Jak dowodzi analiza jakości filtrów antyphishingowych dwóch najpopularniejszych obecnie przeglądarek internetowych, wykonana przez firmę SmartWare, skuteczniejszym arsenałem mechanizmów przeciwdziałających internetowym oszustwom dysponuje produkt Mozilli. Problem w tym, że badania dokonano na zlecenie Mozilli, w odpowiedzi na wrześniowy test zlecony przez Microsoft, który wykazał wyższą skuteczność Internet Explorera.

Symantec wprowadził na rynek program Norton Confidential zapewniający dwupoziomową ochronę przed fałszywymi witrynami internetowymi, wykorzystywanymi do przeprowadzania ataków phishingu oraz programami podsłuchującymi typu 'crimeware'.

Wysyłanie e-maili kierujących użytkowników internetowych kont bankowych na stworzone przez hakerów strony imitujące oryginalne strony banków jest jedną z najczęstszych form kradzieży numerów kart i numerów PIN. Coraz częściej hakerzy chcąc dobrać się do naszych pieniędzy wykorzystują także telefony komórkowe.To swego rodzaju nowość w przestępczej działalności.

Filtrowania phishingu w IE6

Do obrony przed phishingiem Microsoft będzie używać w przeglądarkach internetowych technologii Trusted Server firmy Digital Resolve. Firma ta tworzy listę witryn WWW i ich legalnych adresów.

Dane te będą używane w filtrach antyphishingowych Internet Explorer wersji 6 i 7, jako uzupełnienie Windows Live Toolbar.

Antyphishing w Yahoo

Yahoo testuje nową usługę bezpieczeństwa, przeznaczoną do ochrony internautów przed wchodzeniem na fałszywe strony wyglądające podobnie jak witryny Yahoo, które tworzone są przez różnych fałszerzy internetowych w celu kradzieży informacji osobowych.

Sprawdź dokąd klikasz

Firma Exploit Prevention Labs udostępniła pod adresem linkscanner.explabs.com darmowe narzędzie LinkScanner służące do skanowania stron. Jeśli otrzymaliśmy od kogoś link, co do którego mamy wątpliwości, możemy sprawdzić czy strona do której prowadzi jest bezpieczna.

Subskrybuj zawartość